GIDA VE TARIM MESLEK YÜKSEKOKULU

Meslek Yüksekokulumuz, "İhsaniye Meslek Yüksekokulu" adı altında İhsaniye'de kurulmuştur. Sonrasında Veziroğlu (Vinsan) Yerleşkesi'nde 3 yıl hizmet verip 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı başında Arslanbey Yerleşkesi'ne taşınmıştır. Okulumuz 2013 yılı Şubat ayına kadar İhsaniye Meslek Yüksekokulu adı altında hizmet vermiş, 2013 yılında okulumuzun adı Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu olarak değiştirilmiştir. 

Okulumuzda aktif olarak eğitim veren iki program bulunmaktadır. Gıda Teknolojisi Programı ve Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı, I. ve II. öğretimde toplamda yaklaşık 700 öğrenciye eğitim vermektedir.

Misyon ve Vizyon

Meslek Yüksekokulumuzun misyonu; öğrencilerimizi özgüveni yüksek, araştırıcı, bilgiye ulaşan, bilgiyi üreten ve paylaşan, hayat boyu öğrenmeyi ilke edinen, sorgulayıcı ve çözümleyici mezunlar olarak iş hayatına; sosyal sorumlulukları gelişmiş, etik değerlere bağlı, vatanını ve milletini seven, çağdaş yüksek öğrenimli bireyler olarak topluma kazandırmaktır.

Vizyonumuz; bilim ve teknolojiden sosyal etkinliklere kadar uzanan geniş bir yelpazede özgün çalışmaların yapıldığı, çağı takip eden, akademik ve etik değerlerden ödün vermeyen bir yönetim anlayışına sahip, alanlarında bölgesel ve ulusal sektörler tarafından aranan ve tercih edilen nitelikli elemanların yetiştirildiği bir meslek yüksekokulu olmaktır.